24
Şub

Bahçe Mobilyası

BAHÇE MOBİLYASI

Bahçe mobilyası, teras ve balkon mobilyası olarak da adlandırılır. Genellikle dış alanlar için tasarlanmış olan, mobilyanın farklı bir çeşididir. Değişik iklim şartlarına uygun olması gerekir. Genel olarak hava muhalefetleri ne dayanıklı türde malzemeler üretilirler. Bahçe mobilyaları Kibar görünmeli şık ve rahat olmalıdırlar. Bahçenizde kullanmak için aldığınız bir mobilya metal ve ahşap malzemelerden oluşabilir. Bu malzemelerden üretilen geniş bir ürün yelpazesi vardır.

Bahçe Mobilyası Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Bahar aylarının yaklaşmasıyla birlikte bahçe mobilyaları tekrar sahneye çıktı. Bahçemizin eğlencesine eğlence katacak ve gösteriş sağlayacak mobilyaları seçerken dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar vardır. Bu yazımızda önemli noktaları ele alacağız.

  1. Hava Koşullarına Dayanıklı ve Uzun Ömürlü Moilyalar

Günümüzde oldukça rağbet gören bu tip mobilyaların seçiminde farklı noktalara değinmek gerekir. Bahçe mobilyaları Teak ağacı sentetik rattan veya alüminyum benzeri malzemelerden üretilir. Ürünlerin kullanılış şekilleri ürüne göre değişiklik gösterebilir. Eğer kaliteli ve kullanışlı bir bahçe mobilyası almak istiyorsanız aşağıda belirttiğimiz maddeleri okumanızda fayda var. Dış ortam şartlarına dayanıklı, uzun süre dayanıklılık göstermesi gerektiğini göz ardı etmemeniz gerekir. Bahçe mobilyaları kısa sürede bozulmaya uğramamaları acısından kaliteli ham maddelerden üretilmiş olmalıdır. Eğer Kaliteli bir malzemeden üretilmemiş bir bahçe mobilyası alırsanız hem harcanan zaman hem de harcanan para boşa gitmiş demektir.

  1. Malzeme Kalitesi Ve İşçilik

Sert hava koşullarında yüksek dayanıklılık göstermeleri açısından bakımı kolay sentetik rat malzemesinden üretilen bahçe mobilyaları tercih edin. Malzeme kalitesinin durumunu ve işleme şeklinin doğruluğunu teyit etmeden almayın. Alınan bahçe mobilyasını ne desenin şekli ve bitiş yerlerinin iyi gizlenmesi örgü kısımları varsa iyi şekilde gerilmiş ve düzgün şekilde konumlandırılmış olması önemlidir. Yaz ve kış kullanılabilecek esnekliğe sahip ve gerilmelere karşı dayanan mobilyalar su ve yumuşak fırçalarla temizlenebilir.

  1. A Kalite Tik Ağacı Kullanıldığından Emin Ol

Teak ağacı doğada bulunan en sert ağaçlardan biridir. İçerisinde olan doğal Yağ ile en zor hava şartlarında bile yıpranmaz. Endonezya civarlarında yetişen teak ağacı bahçe mobilyası imal etmekte kullanılır ve devlet lisanslı ormanlardan kesilir. Teak ağacından yapılmış bir bahçe mobilyası seçerken, kullanılan ağacın yaşı ve yapım şekli dikkat edilmesi gereken bir diğer unsurdur. Uygun şekilde fırınlanıp kurutulan teak ağacı doğru makinalarla işlenirse en kaliteli bahçe mobilyaları üretilmiş olur ve uzun yıllar yıpranmaz.

  1. Hafiflik Önemliyse Alüminyum Ürünler Tercih Edin

Alüminyum ürünler her türlü hava koşuluna karşı dayanıklıdır. Oksitlenme durumu yaşanmadığı için uzun yıllar kullanılabilir. Alüminyum bahçe mobilyaları hafif ve bakımı kolaydır. Bu sebeple sıklıkla tercih edilir ve leke tutmazlar. Sabunlu bir bezle silinerek zorlanmadan kolay bir şekilde bakımı ve temizliği yapılabilir.

  1. Tasarımı Konforlu Orta Sert Minderler Ve Terletmeyen Kumaşlar Tercih Edin

Bahçenize Mobilya alırken konforlu olması önemli bir unsurdur. Seçtiğiniz Mobilya’nın bel sırt ve kas ağrılarına neden olmayacak kalitede olması önemlidir. Bunun haricinde bahçe mobilyaları, kullandığınız minderin çok sert olması durumunda uzun süre oturmak yorgunluk sebebi olabilir. Mobilya ile uyum içinde olan ve terletmeyen kumaşlarla tasarlanması dikkat etmeniz gereken bir farklı unsurdur. Bahçenizi dekor etmek istiyorsanız kendi tarzınıza uygun belirli konseptler içinde kumaş rengi ve minder sertliğini kendinizin belirleyeceği şekilde tercihlerde bulunabilirsiniz.