06
Eyl

GEÇMİŞTEN GELECEĞE CHESTER KOLTUK TAKIMI

1980 yılların ortasından itibaren 90’lı yıllara kadar uzanan bir serüveni olan chester koltuk takımı özellikle 2015 yılında yeniden görücüye çıkarıldı. Üstelik modern dokunuşları ile birlikte.

Renkleriyle Büyüleyici Seçenekler

Geçmişten geleceğe chester koltuk takımı, eskiden sadece ahşap işlemeleri ön plana çıkarken renk seçenekleri ise çok daha azdı. Kahverengi tonları ya da klasik koyu yeşiller ile Osmanlı dönemine ait çizgileri görmek oldukça mümkündü. Ahşap işçiliğin zirve de olduğu bu dönemlerde ise koltukların kol kenarları abartılacak şekilde şişkinlik gösterir iken bazılarında ise yine ahşap oymalar göz önüne serilmişti. Fakat bu iki seçeneklerin ortası olmaması ise bazı kesimi oldukça üzdüğü gibi sınırlı üretime maalesef ki boyun eğmek zorundaydılar zira seçenek oldukça azdı.

Geçmişten geleceğe chester koltuk takımı oldukça büyük bir evrim geçirdi. Milenyum yıllarında yenilenmek istenilen bu seriler modern çizgiler katılmak istenilse de aslında oldukça fazla abartılmıştı ve insanlar bu durumdan büyük rahatsızlık duydular. Abartılar ücretlendirmeyi de yükselttiği için tercih eden kişilerin sayısı oldukça düşmüştü. Osmanlı sarayında gelmiş gibi altın rengine boyanan mobilyalar oldukça göze batmış ve chester’ın yıldızı sönmeye başlamıştı.

imola-modern-chester-koese-takimi65824514

Eskinin Modası Yeniden Can Buldu

Özellikle 2015 yılında yeniden piyasaya sürülmesi ile dillere dolanan ve ülkede büyük yankı uyandıran chester koltuk takımlarının yeniden yıldızı parladı. Modern çizgileri harika bir üslup ile yorumlayan tasarımcılar bu durumdan büyük keyif alır iken bayanların en çok tercih ettiği koltuk takımı yeniden chester olmuştur.

revena-chester-koltuk-takimi-116952-20-b8676649

Geçmişten geleceğe chester koltuk takımı büyük yenilikler atlatarak günümüze uzanmayı başarabilen ender takımlardan biridir. Bazı takımlarda ahşap işçiliği yeniden ön plana çıkar iken bazılarında ise sadece kumaş kaplama ile göz doldurmaktadır. Renk skalası ise yalnızca kahverengi tonları olmamak ile birlikte en açık renkten en koyu renge kadar aradığınız tüm renkleri bulabilmenize olanak sunan tasarımcılar sizlere kumaş tercihleri sunabilmektedir. Deri kumaştan süete ve hatta daha fazlasına olanak verilmiştir. Modern mobilyanın simgesi haline gelen chester koltuk takımları uzun bir süre yıldızı parlatmaya devam edeceği benzediği gibi tercihlerin her geçen gün bu koltuk takımına kaydığını bilmekte yarar olduğunu düşünmekteyiz. Modayı yakından takip etmek istiyor ve mobilyanızı yenilemek istiyorsanız chester koltuk takımlarına göz atmadan karar vermemelisiniz.