01
Oca

Kanepe Ömrü Ne Kadardır?

Bir kanepe kalitesini değerlendirmek istiyorsanız, göründüğünün ötesine geçin. Kalite görünümden daha derine iner ve bu nedenle iki benzer görünümlü kanepenin fiyatı çok fazla değişebilir. İçinde yatan şey, kanepenizin kalite oranını nasıl belirler.

Çerçeve, oturma desteği ve dolgu yalnızca kanepenizin konfor seviyesini belirlemekle kalmaz, aynı zamanda önümüzdeki yıllarda şeklini ve dengesini koruma yeteneğini de belirler.

Kanepe Ömrü Ve Çerçeve

Bir kanepenin ömrünü ne kadar tutacağı ve şeklini koruyacağı büyük ölçüde çerçeveye bağlıdır ve yüksek kaliteli bir kanepenin her zaman güçlü ve sağlam bir sehpası vardır:

En iyi çerçeve fırınlanmış parke ağacından yapılmıştır. Fırın kurutma işlemi, ağaçtaki tüm nemi temizler ve uzun süre boyunca şeklini ve dengesini korumasını sağlar. Yeşil ahşaptan yapılmış bir çerçeve kurudukça büzülebilir veya çatlayabilir. Yumuşak ahşap kolayca bükülebilir ve kırılabilir, oysa odun çatlaklara eğilimlidir.

Kaliteli bir çerçevede derzler özel dikkat çeker. Yapıştırılmış, dübellenmiş ve vidalanmışlar. Köşeler, daha fazla destek ve kuvvet için takviye bloklarının eklenmesiyle daha da güçlendirilir. Genel olarak, kontrplak ve yonga levha çerçeveleri, özellikle zımbalarla birlikte tutulursa, daha düşüktür. Ek kontrplak katmanları, çerçevenin güçlendirilmesine yardımcı olabilir, böylece görebildiğiniz gibi inşaat, malzeme kadar önemlidir. Kontrplak çerçeveli bir kanepe seçmeniz gerekiyorsa, en az 11 – 13 kontrplak katmanına sahip olduğundan emin olun. Çok daha rahat bir şekilde istediğiniz sonuçları alabiliyorsunuz. Siz de istediğiniz sonuçları alabilirsiniz.