04
Oca

Kanepe Tasarımları Nasıl Seçilir?

Yeni bir tasarım veya tadilat için kanepe satın alırken nereden başlıyorsunuz? Genellikle bir oturma odası ya da aile odası olması durumunda genellikle kanepe olan en büyük ve en pahalı öğeyle başlamanızı öneririm. Kanepe genellikle bir odak noktasıdır, en sık kullanılan oturma alanı ve eğer yanlış bir seçim yapılırsa en fazla şikayet kaynağıdır. Tasarımınız için doğru koltuk stilini ve boyutunu seçmeniz önemlidir. Keşfetmek için birkaç seçeneğiniz var:

1 Geleneksel kanepe. Geleneksel kanepenin ölçeği (biçimsel olarak değil) genellikle 6 ila 8 feet arasındadır, ancak daha uzun veya daha kısa kanepeler özel yapılabilir. Ortalama bir kanepe, üç kişiye rahatça uyum sağlar ve oturma odası için en sık seçilen parçadır. Tarz bakımından kanepeler geniş bir yelpazede bulunabilir. Kollar, bacaklar, sırt ve koltuk minderlerindeki (gevşek veya bağlı) farklılıkları araştırın. Değişken döşemelik detaylar, showroom katında geleneksel koltukları ayıracak.

Kanepe Farklılıkları Nelerdir?

2. Cabrio kanepe. Bu kanepe misafirler için ilave bir yatağa dönüştürülebilir. En yeni konvertörler şişme yatağa sahiptir, yatağı geçmiş yıllarda olduğundan daha konforlu hale getirir ve şirketinizin daha uzun süre kalmasını sağlar; bu da hoş bir durum olabilir veya olmayabilir. Çağdaş uyuyan koltuklar, bir yatak oluşturmak için düzleşebilir ve gecenin ortasında yere koymak için ekstra yastık istemediğiniz zamanlar için idealdir. Uyuyan kanepeler konfor için bilinmese de, sağlanan yatağın üzerine yerleştirmek için yastıklı yatak örtüleri satın alabilirsiniz.