03
Oca

Koltuk Gücü Ve Şasisi

Şimdi şasiyi ve oturma koltuk desteğini düşündüğünüze göre, minderler için ne tür dolgu malzemesi kullanıldığına bakmanın zamanı geldi. En yaygın dolgu, yüksek yoğunluklu poliüretandır. Yoğunluk ne kadar yüksek olursa, minder de o kadar sert olur. Daha yumuşak hale getirmek için köpük daha yumuşak bir malzemeye veya pamukla sarılabilir. Dacron ile sarılmış köpük en ucuz seçenektir, ancak uzun sürmeyecek. Yüksek yoğunluklu köpük aldığınızdan emin olun, çünkü daha düşük kaliteli köpük oldukça hızlı bir şekilde parçalanmaya başlayabilir, sarkmalara neden olabilir ve bu olduğunda kumaş gergin kalmaz.

Koltuk Seçenekleri Nelerdir?

Gerçekten yumuşak bir koltuk istiyorsanız, minderleri düşünün. Bunlar birinci sınıf seçenek olarak kabul edilir ve tahmin edebileceğiniz gibi en pahalıları arasındadır. Yüksek kaliteli yastıklar, tüylerin yapışmasını önlemek için döşemelik kumaşın altında aşınmaz bir tıklamaya sahiptir. Sadece aşağı doldurulmuş yastıklar yüksek bakım gerektirir ve günlük dikkat gerektirebilir. Aşağıdan diğer malzemelerle birlikte kullanılması da iyi bir seçenektir, fakat aynı zamanda başka bir pahalı seçenektir. Bir Dacron polyester elyafından üretilen ve Blendown pedleri olarak bilinen tüyler, yüksek yoğunluklu köpüklerin etrafına sarılır. Bu pedler ayrıca köpükle sarılmış yaylarla da kullanılabilir. Yüksek yoğunluklu köpük yayları çevreler ve daha sonra alt kısımlara sarılır. Sonuç, içinde güçlü, esnek bir destek olan yumuşak bir yüzeydir. Bu iyi bir seçenektir çünkü yastıklar kolayca şekillerini kaybetmezler.
Alt satır: kalite ucuza gelmiyor, ama kaliteli bir kanepe daha rahat kalacak ve görünüşünü uzun süre koruyacak. Alabileceğiniz en iyi kaliteyi satın almayı düşünün.