18
Tem

Koltuk Modelleri ve Dekorasyon

Her yıl olduğu gibi bu yıl da mobilya üreticileri her tarza ve zevke uygun mobilyalar ile karşımıza çıkıyorlar. Birbirinden farklı tarzlar ve modellerden oluşan mobilyalar kataloglarda yerini aldı bile. Evinizin dekorasyonunu değiştirmek istiyor olabilirsiniz ya da evinizi baştan yaratmayı düşünüyorsunuzdur. Evinizin dekorasyonunu dilerseniz bir iç mimara da yaptırabilirsiniz. Her ne kadar bir iç mimar dekorasyonu üstlense de bu yapılacak dekorasyon, mutlaka sizi ifade eden bir tarzda olmalıdır.  Koltuk Modelleri ve Dekorasyon çok zevkli bir iştir. Yeni bir mobilya alma fikri bile insana heyecan vermeye yetecektir.

Koltuk Modelleri ve Dekorasyon Farklılıkları Nelerdir?

Diyelim ki salonunuzu sıfırdan dekorasyon yapmaya karar verdiniz. Duvar renginizden yer zeminine kadar her şeyin bir uyum içinde ve birbirini tamamlaması gerektiğini unutmamalısınız. Koltuk takımlarınızın ölçüleri odanıza göre olmalıdır. Küçük bir odaya büyük koltuk takımları ne kadar rahatsız edici bir hava veriyorsa, geniş alanlara da koyacağınız minimal koltuk takımları da o kadar itici olacaktır.

Bu sebeple mobilya boyutları önemli bir faktördür. Koltuk Modelleri ve Dekorasyon seçimlerinde her şey bir bütün olarak düşünmelisiniz. Örnek olarak salonunuza bir köşe koltuk takımı seçtiğinizi hayal edelim. Beyaz olan duvar ya da duvar kâğıdına uyan koltuk renklerinden biri de sütlü kahvedir. Köşe koltuklarınızın bir yanı mümkün oldukça pencere önüne denk gelmelidir. Bu odaya artı bir ferahlık verir. Ayrıca koltuğunuz konforunu arttırmak için küçük yumuşak yastıklardan faydalanabilirsiniz. Yastıklar toprak renginde ve enerji saçan bir güneş rengi olan turuncu kumaştan yapılabilir. Orta ve yan sehpalarınızı canlı gökyüzü mavisinde seçerseniz odaya canlılık ve enerji kazandırmış olursunuz. Ahşap rüstik dekoratif dolaplar koyabilirsiniz ve dekorasyona yardımcı objeleri mavi ve toprak tonlarında kullanmanız odanızın ferahlık ve konforunu arttıracaktır.