02
Oca

Koltuk Oturma Desteği

Oturma desteği, kanepenin kalitesini belirlemede önemli bir bileşendir. Çerçeve ve dolum ile uyumlu çalışır. Sağlam bir çerçeve, iyi oturma desteği için bir dübel ve onu güçlendirir. Oturma desteğini her zaman satın almadan önce bir koltukta oturarak test etmelisiniz. Sarkmamalı ve koltukta ve arkada iyi destek sağlamalıdır.

Sekiz yollu elle bağlı yay sistemi en iyi destek sistemlerinden biridir. Zanaatkar her bir yayı bitişik olana güçlü bir sicim ile bağlar. Sicim önden arkaya, yan yana ve sonra her iki yönde çapraz olarak geçer, böylece her yayı güvenli bir şekilde bağlar.

Oturma Desteği Faydaları

Diğer bir yöntem ise kıvrımlı yay yapımıdır. Eğik yaylar “S” şeklindedir ve koltuğun önünden arkaya doğru uzanır. Bu yaylar, bir yandan diğer tarafa geçen ek tellerle desteklenir. Bu aynı zamanda güçlü bir koltuk da sağlar ve daha az yer gerektirdiği için daha şık bir tarzda veya daha küçük bir çerçevede tercih edilen seçenek olabilir.
Üçüncü seçenek, oturma ve sırt boyunca dokuma bantlarının bağlandığı ağ süspansiyonudur. Bunlar daha sonra yastıklar için bir platform oluşturmak için çerçeveye tutturulur. Dokuma, doğal veya insan yapımı liflerden yapılabilir ve tek başına kullanılıyorsa çok güçlü bir destek vermez. Daha kaliteli kanepelerde, dokumaları çerçeveye sağlam bir şekilde sabitleyen bir gerici ile kullanılır. Ağ süspansiyonu, oturma desteği seçeneklerinden en az tercih edilenidir.