13
Tem

Mobilya Dekorasyon Nasıl Yapılır?

Son yıllarda klasik tarzdan çıkıp modern tasarımlı dekorasyona yönelim arttı. Modern tasarımların kısaca tarzı, az eşya, renk ve tarz uyumlarından oluşan mobilya dekorasyonlardır. Mobilya üreticileri tarafından her tarza ve zevke uygun yeni mobilya tasarımları üretilmektedir. Mağaza kataloglarında ve mağaza Show romlarında teşhir edilen bu mobilyalar hızla sahiplerini bulmaya devam ediyor. Sizde evinizin dekorasyonunu değiştirmeye karar verdiyseniz sizlere Mobilya Dekorasyon Nasıl Yapılır konusunda birkaç ipucu vermeye çalışacağız.

Mobilya Dekorasyon Nasıl Yapılır? Ayrıntıları Nelerdir?

Öncelikle mobilya seçimlerinde başlamak gerekiyor. Odanızın ebatlarına uygun bir mobilya seçimi yapmalısınız. Mobilya seçmeden önce ne kadar çok mobilya modellerine bakarsanız o kadar çok fikir edinmiş olursunuz. Mobilyalarınız sizin tarzınızı taşımasına dikkat etmelisiniz. Bir mobilya alırken kesinlikle mobilyayı tek başına değerlendirmemelisiniz. Evinizi bir bütün olarak düşünmelisiniz. Sonuçta o evi siz döşediniz ve her eşya sizin tarzınızı yansıtmaktadır. Evinizin tarzına uygun mobilya seçimi yapmalısınız. Mobilyalarınız eve geldiğinde hayal kırıklığına uğramamak için renk geçişlerindeki uyuma önceden dikkat etmeniz gerekiyor. Siyah bir mobilya seçtiğinizi varsayalı ve buna göre örnekler verelim.

 

Mobilya Dekorasyon Nasıl Yapılır sorusuna umarız faydası olur. Siyah bir deri köşe koltuk takımı seçtiniz. Mümkünse bu takımın bir parçasının pencere önüne gelmesine dikkat etmeniz evinize olduğundan daha ferah bir hava katacaktı. Duvar renginizin beyaz olması daha iyidir ancak siyah detaylı duvar ve siyahlı asma tavan olması doğru bir ışıklandırma ile çok modern bir şıklık sergileyecektir. Seçeceğiniz sehpalarınızın da siyah beyaz detaylı olması odanızın dekorasyonunun büyük bölümünü tamamlar. Tv üniteniz koltuktan bakıldığında rahatlıkla görünebilmeli ve onunda siyah, beyaz tasarıma sahip olması dekorasyonu tamamlar. Perdeler içinse farklı tasarımlardan hoşlanıyorsanız, kırmızılı bir stor perde öneririz. Koltuk yastıkları ve ayrıca ortaya sereceğiniz halınızın da aynı kırmızılığı taşıması ile dekorasyonunuz tamamlanmış olur.