04
Mar

Mobilya Dekorasyon

Bir kanepe veya büyük ara sıra bir sandalye olması durumunda, muhtemelen mobilyaları ayırmanız gerekecektir. Önce kolları, sonra gerekirse destekleri çıkarın. Dolma, minder veya yapıya zarar vermemeye dikkat edin.

1. Kumaşınızı kesin
Eski döşemeyi şablon olarak kullanarak, yeni kumaşınızı kesin. Bu en kolay kısmı, çünkü kelimenin tam anlamıyla yeni kumaşınızdaki eski kumaş şekillerini ve boyutlarını kullanabilirsiniz! Hiçbir şeyi kaçırmadığından emin ol.

Şüphe duyduğunuzda, kesimi gerekenden biraz daha büyük hale getirerek kendinize çalışmak için daha fazla kumaş verin. Bunu sonra kesebilirsin.

2. Kumaş parçalarını birlikte dikin
O dikiş makinesini al ve bu dikiş becerilerini geliştir! Birlikte çalıştıkları gibi çeşitli parçaları birlikte dikin. Yastık kılıflarını, etekleri, yastık kılıflarını, kol parçalarını dikin – birlikte kalmak için gereken her şey.

Ayrıca, bir kanepe için koltuk kılıfı durumunda fermuar dikmeniz gerekebilir.

3. Yeni kumaşı mobilyaya takmak için zımba tabancası kullanın
Bir seferde bir bölüm, yeni döşemeyi takın. Minderler için, eski vuruşları veya doldurma işlemlerini yeni kapaklara doldurmanız yeterlidir. Kolay!

Koltuklar ve kanepelerdeki koltuklar ve yemek sandalyeleri için biraz daha çalışmanız gerekir. Kumaşı vatka üzerinden besleyin, her taraftan eşit olarak çekin. Bu, özellikle desenli bir kumaşa sahipseniz önemlidir – eşit şekilde çekerek deseni bozmadığınızdan emin olun!