02
Şub

Oturma Grubu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oturma grubu alırken dikkat edilmesi gerekenler

1.Kumaşın kalitesi önemli bir etkendir

1-2 yılda deforme olacak ucuz kumaşları tercih etmeyiniz. Ülkemiz şarlarında uzun yıllar koltuklarımızı değiştirmediğimizi göz önünde bulundurursak oturma gurubu alırken kaliteli kumaşlar tercih etmeliyiz.

2. Leke göstermez diye düşünerek siyah gibi renkler tercih etmeyiniz

Tamamen zevkinize kalmış bir konu olsa da. Dökülen maddenin lekesi belli olur veya evcil hayvanlarınızın tüyleri görünür diye düşünüyorsanız koyu renk mobilya almayı düşünüyorsanız vazgeçin.

Önemlisi sizin içinize sinecek tarzınıza uygun olan mobilyayı tercih etmeniz.

3. Yastıklar önemli detay

Yastıkların kalitesine ve yıkanabilir olmasına özen gösterin zira yıkanmayan bir yastık kısa süre sonra kötü bir duruma gelecektir.

4. Alacağınız oturma grubunun iskeletine dikkat edin

İyi oturma grupları çift çivilenmiş, iki taraftan yapıştırılarak vidalanmış köşelerle donatılmıştır. Oturma grubunun iskeleti sağlam değilse birkaç sene içinde değiştirmek zorunda kalabilirsiniz

5. Rahatlığından emin olun

Koltuk takımları zamanınızın en çok geçtiği ve misafirlerinizi ağırladığınız yer olduğundan, rahatlığı ve konforu önemlidir aksi takdirde çok çabuk sıkılmanıza sebep verebilir ve mutlu olmamanıza sebep olur.

6. Evinizin ölçülerine dikkat edin

Koltuk almaya gitmeden önce odanızın ölçüsünü alınız. Beğentiğiniz oturma grubu ölçüleri odanıza uygun mu diye konrol etmeden almayın.

7. Garanti süresi

Herhangi bir mobilya veya koltuk almadan önce iskeletine mi yoksa kumaşına mı garanti verdiğini sorun. Kaç yıl garantili olduklarına dikkat edin. Zira 2 yıldan ömür boyu garantili mobilyalara kadar çok geniş bir rekabet mevcut.