16
Şub

Oturma Grubu Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Oturma grubu alırken ilk dikkat edilmesi etken bizce üretim tesisi olan şehirleri tercih etmektir. Bu sayede hem ekonomik hem güncel tasarıma sahip mobilyalar bulma ihtimaliniz artacaktır.

Türkiye’de bir aile ortalama 8 yılda bir yeni oturma grubu alıyor. Aldıktan 6 ay sonra sıkıntı yaşayacağınız veya muhatap bulamayacağınız bir firmadan mobilya almayı tercih etmemenizi öneririz. Mutlaka kendini kanıtlamış ve isimleri duyulmuş firmaları tercih etmek gerekir. Bir diğer etken ise odanın şekli baz alınarak ne tarz bir mobilya alacağınızdır. Küçük salonları köşe takımı kullanarak daha büyük ve ferah gösterebilirsiniz. Büyük salonlar da kullanmak için ise büyük köşe oturma grupları tercih edilebilir veya salonunuz çok büyükse 2 üçlü 2 tekli koltuk da tercih edebilirsiniz. Düz dekore edilmiş koltukları güzel yastıklarla sevimli ve şık göstermek mümkündür.
Oturma grubu seçiminde genellikle desenli tasarımlar ve düz renkler tercih edilir. Salon gruplarında ise daha koyu renkler tercih edilerek bir ciddiyet sağlanır. Kumaş seçerken leke tutmaz ve terletmez kumaşlar tercih edilmelidir. Oturma gruplarında tercih edilmesi gereken kumaşlar keten, sentetik viscon, koton olursa konforunuz üst düzeyde olur. Deri fiyatlarının yükselmesiyle koltuklarda suni deri kullanılmakta; suni deri sıcak tutar ve bakımıyla temizliği daha kolaydır.

İskelet yapıları genellikle kavak, sunta ve metal profilden olan ürünler daha sağlıklı ömrünü tamamlayacaktır. Alacağınız oturma grubunun sandık özelliği olup olmadığına dikkat ediniz. Artık yeni binalarda odalar küçüldüğünden ve yüklük olmadığından bu özellik hayatınızı kolaylaştırabilir.