04
Eyl

Oturma Odası Grupları

Oturma Odası Grupları ile ilgili olarak Rachman, “Aşırı duvar sanatı da odayı genişletiyor” diyor. “Vurgulu bir duvar rengi yapmak odayı uzatır ve derinleştirir. Tamamlayıcı bir renk veya kontrast sunan bir şey kullanabilirsiniz: Üç duvarı nötr hale getirebilir ve daha sonra aynı rengi alabilir ve vurgulanan duvar için o rengin en derin sürümünü kullanabilirsiniz.”

Daha fazla alan yanılsaması yaratmanın yolu, Rachman’a inanıyor. Bir oturma alanını işaretlemek için büyük bir alan halısı kullanılabilir veya odanın daha geniş hissetmesine yardımcı olacak sınırlar oluşturmak için parke zemini üzerinde chevron çizgili bir desen çizebilirsiniz. Ve sadece bir kanepeniz olduğu için standart bir sehpaya sahip olmanız gerektiği anlamına gelmez.

Oturma Odası Grupları Hakkında Ayrıntılar 

Oturma Odası Grupları  konusunda Rachman, “Küçük bir oturma odasında, mekana ihtiyacınız olduğunda yoldan çıkan osmanlıları veya tabureleri kullanabilirsiniz,” diyor. “Sadece bu odanın nasıl çalışması gerektiğini ve herhangi bir özel gereksinim varsa nasıl göz önüne aldığınızı mutlaka göz önünde bulundurun. Örneğin, misafirler için bir çekyat yatağına ihtiyacınız varsa.”

Mobilyaları düzenlerken trafik akışını düşünün, ancak tüm parçaları odanın bir köşesine yerleştirmekten kaçının. Ayrıca kanepenizi duvardan çekmeyi de düşünün. Bu basit hareket, açık depolama alanı sunan bir konsol masası ve favori koleksiyonlarınızı görüntüleyeceğiniz bir yer eklemek için yer açar.