06
Şub

Salon Takımı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Evinize gelen misafirleri ağırladığınız ve evinizin en büyük odası olan salonlarınızın konforu siz ve misafirleriniz için çok önemlidir. Salonda kullanılan dekorasyon ürünleri koltuk, perde, masa takımı ya da yemek takımı, halı, duvar kâğıtları ve avize gibi ürünlerdir. Bu ürünleri tercih ederken renk uyumu çok önemli bir detaydır.

Salon Mobilyaları alırken Dikkat Etmemiz Gereken Etkenler

Boyut: Salon takımı alacaksanız en önemli detay odayı boğmamaktır. Çünkü hareket alanı olmayan bir salon ne kadar güzel de görünse kullanışsız olacaktır. Oda içinde hareket alanı bırakılmalıdır. Bu sebeple en önemli detay mobilyanın odayla arasındaki orantılardır.

Sağlamlık: Mobilya almadan önde en önemli detaylardan biri de sağlam olmalarıdır. Sağlam ürünler esneme, gıcırdama yapmadığından sizi rahat ettirirler.

Kalite: Kalitenin bence bir diğer adı da sağlamlıktır. Kesin olarak söylemek gerekirse ürünün kalitesi kullandığınız süre ile doğru orantılıdır. Bundan dolayı kaliteden taviz vermediğiniz sürece sağlam salon takımlarınız olacaktır.

Renk uyumu: salon takımlarınızda kendi sevdiğiniz renk tonlarını kullanmalısınız. Herkesi bir kenara bırakırsak bu mobilyalarda en çok vakit geçirecek bireyler sizlersiniz bundan ötürü sevdiğiniz renkler arsında bir seçim yapmalısınız.