05
Oca

Versiyon Kanepe Modelleri

Kanepe modelleri içinde bu küçük versiyonu iki kişiye oturacak ve daha küçük odalar için ideal. Küçük odalarda veya daha büyük odalarda bir konuşma alanı olarak daha fazla oturma için, birbirine bakan iki aşk koltuğu yerleştirilebilir. Aşk koltukları bazen daha küçük ölçekli ve daha küçük alanlara daha uygun oldukları için “daire büyüklüğünde kanepeler” olarak da adlandırılır. Bazı aşk koltukları, yatak odaları, mutfaklar veya giriş yolları için de mükemmel olabilir.

Divan. Backless kanepeyi düşünün. Genellikle rahatlık için yastıklar eklenmiş bir duvara yerleştirilir. Bir kenarı yaslanacak şekilde açılmış olan bu kanepenin bir versiyonuna “bayılma kanepesi” denir – daha hassas bir mizaç kullananlar için idealdir.

Kanepe Modelleri Farklılıkları

Kanepe. Bu bir aşk koltuğu şekli. Genellikle ahşap bir çerçeve, açık kollar ve döşemeli bir koltuk vardır. Bir aşk koltuğundan daha resmi (ve genellikle daha rahatsız edici) olarak kabul edilir ve biraz daha yükseğe oturur. Buradaki kanepenin tarihi hakkında daha fazla bilgi edinin.

Farklı Hava kanepe. Kanepe modelleri 9 ila 16 ayaklık bir kanepe, odanın sığdırılması için yeniden konumlandırılabilecek birkaç bölüme ayrılmıştır. Büyük odalar veya daha fazla insan için oturma yeri gerektiren büyük aileler için idealdir. Bazı stillerde yatar bölümler var. Seksiyonel kanepeler genellikle büyük mobilya parçalarıdır, bu nedenle sadece odayı değil aynı zamanda odaya giriş yollarını da ölçtüğünüzden emin olun. Bir parça satın almak ve kapıdan geçememek utanç verici olurdu!